Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Tuesday, 06 Dec 16, 14.06.34

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | CATEL PITBULL TIP BULLY - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Ads(anunturi) » Purchase / Sell/Open for stud » CATEL PITBULL TIP BULLY
CATEL PITBULL TIP BULLY
rmilan2011Date: Sunday, 07 Oct 12, 17.41.44 | Message # 1
Private
Group: Users
Awards: 0
Status: Offline
CATEL PITBULL TIP BULLY
7 SAPTAMANI , DEPARAZITAT ,MASCUL 850 RON
0760808473
Attachments: 3020933.jpg(48Kb)

Message edited by rmilan2011 - Sunday, 07 Oct 12, 18.00.51

alexDate: Sunday, 07 Oct 12, 17.44.36 | Message # 2
Lieutenant general
Awards: 5
Foarte frumos spor la vanzare....;)
Asteptam sa ne prezinti cainele tau wink

rmilan2011Date: Sunday, 07 Oct 12, 18.01.42 | Message # 3
Private
CAINELE MEU ESTE CEL DIN POZA DE AVATAR......ESTE ADUS DIN UNGARIA SI ESTE DE TALIE MICA

IonutzDate: Sunday, 07 Oct 12, 18.06.52 | Message # 4
Colonel
sa pui si tu poze cu el sa il vedem mai bine biggrin

alexDate: Sunday, 07 Oct 12, 18.12.05 | Message # 5
Lieutenant general
Awards: 5
fa un Topic la Pitbull si ne spui acolo despre el wink

SasDate: Saturday, 19 Jan 13, 17.29.56 | Message # 6
Lieutenant
Awards: 2
ala e tip bull?
cu ce mai corciti pitbulli fratilor?
exista doar amstaff tip bull
pitbull e simplu cel ce e pur daia se numeste pitbull si nu american bully

Added (19 Jan 13, 17.29.56)
---------------------------------------------
plus ca ala are viermisori daia e asa umflat in burta

pitbullsDate: Saturday, 19 Jan 13, 20.13.25 | Message # 7
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Sas lasa-ne usor cu aceste comentarii aiurea ...
Daca iti convine cainele il cumperi , daca nu iti place treci mai departe ,
Omul poate sa vanda si un pisoi si sa spuna ca e pitbull de tip bull, ca are motorizare diesel si are instalatie gpl ,
e problema lui si a celui care cumpara cool

Inca o precizare ...
De tip bull sunt rase de caini , mai exact :
pitbull
amstaff
bulldog
bullmastif
bullterier
bandog
etc.

Proabil cel care a pus anuntul a vrut sa spuna ca e pitbull de tip bully cool

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

SasDate: Saturday, 19 Jan 13, 23.15.34 | Message # 8
Lieutenant
atunci ala nu e pitbull
nu exista tip bull sau bully
exista amstaff tip bull sau bully dar ala e defect ala nu e de show
in fine si pitbull tip bull/bully ce faci cu el cum justifica pretu?
voi ar trebui sa ii sariti in cap nu sa luati apararea ar trebui sa ajutati la rasa nu sa o stricati
eu nu am nimic cu nimeni sa vand din aprtea mea si un kkt modelat cu urechi taiate sau lasate etc... deci nu ma intereseaza
dar undeva am citit ca e bine sa ajutam la rasa nu sa o stricam
la banii astia recomand cativa crescatori cu linii bune de pit cu toate ca tot e pretu prea mare.
plus ca are prea mult alb asta iar e un defect mare cu un mare impact asupra rasei multi ani de-acum incolo cel putin 7 ani ca nu stim pe mana cui va ajunge si ce monte va face.
ia ganditi si voi putin

Added (19 Jan 13, 23.15.34)
si nu inteleg de ce e o singura poza si nu mai multe din mai multe unghiuri claritate mai buna?
nu ti se pare suspect?
voi vreti sa ajunga pitbullul sa fie american bully
si asa de ab se spune ca e pitbull... wtf
asta din imagine prob ajunge la 30 kg sau sare de 30 kg si ce faci cu el cum justifici banu?
sa faci ce?
bun de lupte nu e e prea greoi si nu exista pit la 30 kg sau ami mult sa fie bagat la lupte nu exista categoria asta, il iei pentru curte pentru paza? si costa 850 ron ca e alb si e bull/bully?
da ce are? dinti in plus?

pitbullsDate: Sunday, 20 Jan 13, 06.39.49 | Message # 9
Generalissimo
Stiu prietene ce vrei sa spui referitor la selectia cainilor, si ai mare dreptate ca se fac f multe monte aiurea , doar de dragul banilor, dar ... romania e o tara libera.
Intr-o alta ordine de idei hai sa ne uitam fiecare la el in curte sa vedem ce avem , si sa lasam capra vecinului.
Acum altceva , spui ca e pretul mare , pai daca tu spui ca e scump , altul spune la fel , cum vrei sa se faca monte cu caini buni??? , sa cumpere copiii ca tine la 100 de euro ????
cainii din linii bune costa mult .....
850 ron = aprox 200 euro
un caine dintr-o linie buna nu il vei lua din romania fara 300-350 euro, minim (1500 ron)
si din afara fara 600-900 euro (pret minim)

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

pitbullsDate: Sunday, 20 Jan 13, 06.41.19 | Message # 10
Generalissimo
inca ceva , cainele din anuntul asta pare sa arate destul de bine cool

SasDate: Wednesday, 23 Jan 13, 00.13.41 | Message # 11
Lieutenant
copie ca mine la 100 euro?
mosule
in romania exista 3 maxim 4 crescatori adevarati unul daca nu ma insel e aici pe forum
pai daca e sa o luam asa apelez la bordeaux ii dau lu ala sa zicem 1500 2000 dolari pe un pui dar imi garanteaza el 100% ca imi iese gr ch din cainele ala sau macar ch?
la noi in tara nici atat nu ti se garanteaza ca iti iese asa ceva. pai nu iti dai seama ca il strang de gat pe ala care imi vinde cu 250 300 sau mai mult si nu il scot cel putin ch? daia nu se vand asa scump, ce vezi tu mai scump alea sunt linii mai rare sa zic asa sau care nu exista la noi in tara, dar daca imi iau eu sau altu cativa din linia respectiva si ii dai la 100 euro il fortezi si pe celalalt sa dea la acelasi pret si doar sa o bage ca ai lui au fost testati sau meciuiti...
mai judecat si tu inainte sa spui asa ceva
asta ce vinde aici e corcitura si nu face banii sa zicem ca tine 850 ron dar ce ped are? sau are sau hai nu cianele pentru ca nu merita nu e testat, dar parintii au? la banii astia ar trebui cel putin unu din parinti r.o.m. sau p.o.r.
daca e sa o luam la bani marunti.
daca e sa o luam asa unu singur de aici are caine sau cativa caini buni nu dau nume ca oricum se stie.
si tot asa cine imi garanteaza, daca unu garanteza de un pui ii dau personal 10.000 euro fac imprumut pentru banii astia ca stiu ca ii scot la cateva meciuri, da cine se risca sa gafeze in halu asta?
stii cine? samsarii.
asa ca prefer unu la 100 euro fie adevarat din jeep eli chinaman sau nu si sa imi incerc norocu sa vad daca e "nascut gr ch sau ch" ca nu stii cum sare iepurele si cu dinti strambi in gura sa fie picioare strambe etc, ca nu suntem la concurs de frumusete.

Added (23 Jan 13, 00.11.42)
ti se pare corect sa intre unu sa nu stie ce cumpara sa se trezeasca cu nush ce caine sa il spanzure sau eu mai stiu ce?
ca doar au fost cazuri.
sa zicem adevaru ca nu e apbt si gata si mai ales alb total sau peste 80% cu 1000 de defecte daca e sa o luam si pe partea asta.

Added (23 Jan 13, 00.12.10)
uite id-u meu Andrey051089 sa vorbim aici daca vrei sa ne lamurim de ce nu merita banii

Added (23 Jan 13, 00.13.41)
p.s. cainele se naste campion, nu il faci, poti doar sa il ajuti si nimic mai mult, nu stie de upercut ciocan etc:))))))
poate inveti maxim scutura si trage sa sfasie si sa rupa dar mai mult nu ai cum... prea greu, are tactica lui asa se naste.

pitbullsDate: Wednesday, 23 Jan 13, 00.23.20 | Message # 12
Generalissimo
biggrin :D biggrin :D biggrin
Cine ti-a spus lectia ti-a spuso bine , dar ai inteles tu pe sarite , nimeni in lumea asta pt nicio suma de bani nu iti va garanta vreodata ca un pui va fi ch sau gr ch , retine NIMENI , poate un "samsar" . cool

Ce ai auzit tu referitor la asa ceva sunt povesti , doar povesti .
Nu dezbat astfel de subiecte cu tine ca nu isi are rostul , am id-ul tau de cand ti-ai facut cont pe forum cool

Dupa cum spuneam , intelegi pe sarite , nu am "zis copie ca tine" , am zis copiii ca tine , in sensul de minori

SasDate: Wednesday, 23 Jan 13, 12.37.49 | Message # 13
Lieutenant
daca citesti bine asta am spus si eu ca nimeni nu garanteaza
copil minor nu sunt am 23 ani
mai incearca odata si explica copiii ca tine la 100 de euro
asta iti si spuneam
de ce sa dau mai mult de atat pe un pitbull
normal crescacatorii nici nu prea vand pitbulli ii tin pentru ei pana la un an sau doi la test sau meci sa ii selecteze.
ti se pare logic sa coste un apbt 1000 dolari un pui?
pai e asta de la garner's care ii da pe 1000 1500 dolari direct ch
uite asta iti garanteaza 50 % ca acel ch poate sa devina gr ch
dar nu are rost sa ne intindem cu subiectu, ar trebui rubrica separata sa inteleaga oamenii rostu luptelor testelor preturilor etc. ca la un simplu search pe "goagle" sa fie gasit.

Forum » Ads(anunturi) » Purchase / Sell/Open for stud » CATEL PITBULL TIP BULLY
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates