Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Monday, 05 Dec 16, 00.20.30

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Selectia dupa culoare - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Selectia dupa culoare
Selectia dupa culoare
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 08.30.57 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline

De multe ori de selectare a tipului de culoare a fost trecut cu vederea la câini joc de reproducere, în special în SUA, unde m-am dus să viziteze șantiere mari de câini de la 35 până la 250 de câini la un moment dat. Ma surprins că doar unul sau doi oameni au făcut acest lucru și care sunt legende în creșterea câinilor de joc, acești oameni sunt Floyd Boudreaux și Jerry Clemments. De-a lungul anilor, am făcut același lucru și cu mare succes, pentru a spune cel mai puțin. Dacă aveți lipsă de spațiu sau au un bazin genetic mic, atunci puteți strânge de fapt, sânge / de familie prin selectarea de tipul și culoare. Nu este niciodată o garanție ca câini de joc vin în toate culorile și formele, dar, de exemplu, vă permite să spun în cazul în care crește linia aligator, și accesul doar să spun la 4 la 10 câini, atunci vă sugerez să folosi aceasta tehnica pentru a programul de reproducere. Dacă aș reproduc pentru Ch. Sânge de aligator atunci vreau să arate ca el, în orice mod, ceea ce înseamnă haină neagră, ochii rosii, corp lung și toate celelalte calități acest caine a fost cunoscut pentru. Acum am fost în curtea Gary Hammond și el mi-a arătat cea mai pura câine Alligator a trebuit, și spre surprinderea mea a fost o piele de căprioară alb. Deși N-am spus nimic din respect. Pentru mine acest lucru a fost un șoc mare. după cum am aflat că crescătorii Alligator de acolo să încerce să aibă la fel de mult Alligator sau fiul său (Rufus) arata intr-un pedigree, dar nu au selecta de culoare sau tip.Am dat seama că puritatea le familii a scăzut cu 40% în mintea mea, deoarece acestea crescute pe o hârtie%. De asemenea, am dat seama de ce ar putea reproduce mult mai stricte acum decât am putea, pentru că stiva și ambalaj diferite cantități de diferite câini. Cu culori de la alb la rosu tigrat, la piele de căprioară și negru pentru a piscina genetica, rezultatul este o mare diversitate de diferite actorie și caută câini din aceeași reproducere. În opinia mea acest lucru arată o lipsă de înțelegere la câini de reproducție, ei o văd ca o scurtătură dacă sunteți în stare să țină 50/100/200 câini. În SUA se spune acest lucru o trage rahat de reproducere, care mai mult sau mai puțin confirmă modul lor de gândire pe creșterea. Acum, am fost reproducere câini mai bune% înțelept în această parte a lumii, probabil din cauza lipsei de spațiu și a nu-și putea permite să se hrănească atât de multe câini sau câini doar a avut care nu aveau calitatea. Am avut toate sunt mama sau tanti spune - "Johnny băiat te uiti si sa actioneze ca dvs. mare-tatăl în orice mod". În teorie pe care transportă doar 25% din piscina de gene Grand-tati, dar în viața reală ai putea fi o aruncare înapoi la el și să fie transportă 75/80% din piscina lui de gene, iar acest lucru cum funcționează în câinii. De prea multe ori oamenii se uită la genealogic și nu câine, rasa și astfel și astfel să astfel și așa - pentru că arată bine pe hârtie și da, atunci rezultatul devine ca o trage rahat. Dacă aș rasa pentru tipul Alligator de câine, mere trebuie să cadă pe lângă copac, el nu trebuie să fie un duplicat. Dar cel care-l cel mai aproape seamănă va alătura programului de creștere. S-ar putea spune fratele lui piele de căprioară este de calitate mult mai bună decât el - de ce nu-l utilizați ?. Răspunsul meu la această, este un caine ca asta ar fi bine pentru centru, dar cu siguranta are o acumulare genetic din câini înainte de Alligator. Am încercat să se bazeze reproducere meu pe tipul lui de culoare și de calitate, astfel încât să puteți vedea există o diferență între creșterea animalelor și puiet de stoc. Desigur stocul de puiet trebuie să fie de aceeași calitate ca și stocul stud, aceasta face prin plivire câini răi și veți fi lăsat cu un cuplu câini care seamănă cu câinele original pe care îl reproducere pentru.Din acest stoc fundație, în cazul în care acest lucru este de creștere începe cu adevărat. Și veți găsi de reproducere este o dracu 'de mult mai strânsă, cu mai puțin de reproducere necesare și sunt mai puțin dependente de numele unui anumit câine. Aceasta înseamnă că un câine care are Alligator de 6 ori in pedigree lui este mult mai stricte și mai pur decât un câine care are Alligator in pedigree lui 12 sau 15 de ori. Recunoscând tip și culoare este un instrument foarte nerecunoscut pentru reproducere câini bune de joc de calitate. Un alt exemplu de de reproducere câini buni, sau ar trebui să spun un exemplu foarte bun este câini Nigerino. Sunt sigur că majoritatea dintre voi stiti acest caine, sau cel puțin au auzit de el. Ei bine, să ia o privire la pedigree lui, el este de 75%, Eli Jr și 25% Gr Ch Art. Din acel sânge Art, 50% este prea Eli, adica 50% din Arta este Claytons Java. Și în pedigree de Nigerino ea este doar de 12% 1/2 prezent, dar acest lucru cățea a avut o influență superbă pe Nigerino si Arta a fost mare tatăl lui. Acum Gr Ch Arta era roșu și a câștigat toate meciurile lui în scurt timp. Unii spun că a fost binecuvântat de stilul Eli Jr, care este adevărat într-o anumită măsură, aș spune. Dar Nigerino luat capacitatea lui, stilul său, culoarea lui și conformația sa din Art. Acum Nigerino era un câine prepotent și produse o mulțime și o mulțime de câini de culoare roșie cu măști negre ca el și Art avut. Tot drumul în jos de la arta la Nigerino nepotul său, care a produs, fiul său Red Rover, care a produs cățea nostru Rosey. Sunt caini rosii cu o masca negricios și să efectueze într-un mod foarte rapid. Dacă vom începe căutarea de la pedigree câine dominant, de departe, este Eli Jr, eu cred că el este acolo de 35 de ori. Dacă ea poarta de 5 ori Gr Ch Nigerino / Gr Ch Artă, atunci da ea este încă un caine Eli Jr. Ei bine, nimic nu poate fi mai departe de adevăr, ea este o intoarcere completa a Gr Ch Nigerino și Gr Ch Art., Și nu aveți răspunsul cred. Întrebări și actele sunt inportant, desigur, dar nimic nu este mai inportant decât ajutorul funcției de tip și culoare, dacă sunteți reproducere pentru un anumit câine.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Selectia dupa culoare
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates