Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Friday, 09 Dec 16, 21.13.21

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Importanta pedigree-ului - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Importanta pedigree-ului
Importanta pedigree-ului
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 08.49.08 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
IMPORTANȚA PEDIGREE 

Oameni buni Bună, cât de des auzim Babbel ignoranti cu privire la acestea nu se reproduc de pediatrie, acestea reproduc pe performanță. Acum, de obicei, această "crescători" sunt sau leneși pentru a studia sau pur și simplu nu dispun de inteligenta brut să înțeleagă faptul că cunoașterea de fapt a persoanelor implicate = fond este esențială în reproducție-o linie performantă consistent de câini DIN câini performante. Uită-te la, de exemplu, Rusia, unde cel mai mult, nu toate, crescatorii rasa numai cel mai bun la cea mai bună, fără nici o vedere legi simple ale naturii și, prin urmare cele mai multe, nu toate, dar cea mai mare parte a acestora prin modul caini foarte buni nu produc nimic, dar o garbage.Here extras din ceva ce am postat de mult, de LCBrackett, atinge pe acest subiect foarte important. Să începem de aici și voi urmări asta în următorul meu de posturi cu un material mai relevant.Importanța în Selectarea BitchesDupă ce a hotărât, la programul de creștere ca a fost subliniat pe scurt, următorul meu pas, desigur, a fost de a găsi și de a obține de cățelele necesare cu care să o pună în aplicare. Aceasta nu este o sarcină ușoară, în orice moment, sau în orice rasa. Proprietarii de femei cu vârsta de reproducție care au dovedit ei înșiși, sau din cauza tip și linii genealogice da promisiunea de a fi producători demne, sunt urăsc să se despartă de ei. Când unul adaugă prevederea că trebuie să fie fiice ale unor știfturi, achizițiile lor devine din ce în ce mai greu. Este suficient să spunem aici, cu nici o altă explicație decât că mi-a luat aproximativ doi ani pentru a găsi și oameni salut, cât de des auzim Babbel ignoranti cu privire la acestea nu se reproduc de pediatrie, acestea reproduc pe performanță. Acum, de obicei, această "crescători" sunt sau leneși pentru a studia sau pur și simplu nu dispun de inteligenta brut să înțeleagă faptul că cunoașterea de fapt a persoanelor implicate = fond este esențială în reproducție-o linie performantă consistent de câini DIN câini performante. Uită-te la, de exemplu, Rusia, unde cel mai mult, nu toate, crescatorii rasa numai cel mai bun la cea mai bună, fără nici o vedere legi simple ale naturii și, prin urmare cele mai multe, nu toate, dar cea mai mare parte a acestora prin modul caini foarte buni nu produc nimic, dar o garbage.Here extras din ceva ce am postat de mult, de LCBrackett, atinge pe acest subiect foarte important. Să începem de aici și voi urmări asta în următorul meu de posturi cu un material mai relevant. AK le obține, am primit o fiică de fiecare dintre cele de mai sus trei pastilelor. Mai mult decât atât, în cele mai multe privințe au evidențiat trăsăturile pentru care armasari lor au fost notabile, și pentru care i-am ales de a întemeia o tulpina. Cu doar menționarea de cățea mele fundație menționate mai sus, eu sunt sigur că nu am subliniat suficient importanța lor. Este un aforism atât de folosit, care nu stabil este mai bună decât iepe sale, și nu canisa mai bine decât femelele sale. Asta, desigur, este adevărat. Achiziția mai valoros ar fi un câine reproducator poate face este că de curva bun sau femele.Fără unul sau mai multe dintre acestea, sarcinile reproducție exemplare superioare in orice rasa este un lung, dacă nu într-adevăr o fără speranță, o. Este mai bine, cu siguranță, în cazul în care cățeaua se are toate atributele unui spectacol specimen, dar de o mare importanță este, de asemenea fond ei genetic. Este în linii genealogice ei, delimitată de pedigree ei, că potențialul în valoare de ea poate fi cel mai judecat. Poate ar trebui să fie făcut unele elaborarea și explicarea această declarație, mai ales ca sunt cei care cred că o cățea de top, indiferent de ceea ce poate fi în spatele ei în linii de sange, va produce la fel de probabil cele bune ca va altul care, deși mai puțin perfectă însăși, are o familie de cele bune în spatele ei. Fiecare experiență crescător de câini știe, și a fost arătat într-o tranșă mai devreme, că, uneori, un specimen de nivel superior va veni dintr-o destul de greu de definit și a lovit-sau-dor de împerechere. Un astfel de om este un accident sau "întâmplare". Să pretindă că o cățea este mult mai probabil de a reproduce în ea propria imagine decât cea din oricare dintre ei colegii de gunoi, de exemplu, este de a demonstra o ignoranță a legile eredității. Care unul sau cele, dacă este cazul, în litiera ar putea transporta genele pentru caracteristicile ea se manifestă doar poate fi determinată numai prin testarea ei ca crescători.
Aici ca o ilustrare este doar un exemplu din multele observate în timpul experimentale zilele de reproducere câine. Într-un gunoi de opt au aparut doar unul care era alb. Structural ea a fost cel mai bun din lot și destul de specimen superioare. Bred un total de șapte ori în timpul vieții sale, ea nu se produce un alb, nici nu apar în orice generațiile viitoare, cel puțin nu până la a patra, când mi-am pierdut evidența acestora. Ea fie nu purtau genele pentru alb, sau genele pentru pigment, care a efectuat, au fost dominante. Pe de altă parte, multe dintre surorile ei au albii pui. Context Bitch de importanță maxim de timp ce unul dintre principiile de toate unitățile de creștere a animalelor este selectivitatea, acest lucru nu înseamnă că o cățea superioară, cu nimic în spatele ei în rezistență suficientă pentru a domina, poate fi de așteptat pentru a produce, precum și un altul care, deși ceva mai puțin perfectă în propria ei structura, are un arbore genealogic linie consangvinizată sau crescute pe calitate superioară.Declarația uneori auzit că "Like produce ca" este departe de a fi un truism de încredere, ambele sunt de o importanță, supra-toate de calitate și tipul de femela, precum și arborele genealogic al familiei ei, dar de cele două din urmă va fi găsit pentru a avea mai mult influenta atat de bine și pentru rău. Primul articol din această serie a explicat de ce acest lucru trebuie să fie adevărat. Este dorința mea de a scăpa de subiectul operațiunilor mele personale, în materie de construire a unei tulpini, cât mai repede posibil. Furnizarea un record de toate, sau chiar câteva, a împerecheri interdependente ar fi, mă tem, nu doar oarecum confuz, cu excepția cazului în pedigree-au dat pentru studiu, dar ar duce, de asemenea, în articolele de carte-lungime neadecvate pentru o revistă, și în special pentru un citit de crescatori de toate rasele. Cu toate acestea, în scopul de a explica "cum", se pare necesar pentru a continua cu acest subiect la o lungime ceva mai mare. După ce a obținut cele trei cățelele fundație, fiecare legate de ceilalți prin armasari lor, și cu unul care are atât Pfeffer și Arras până aproape în pedigree ei, am fost gata să înceapă să funcționeze de reproducere, gata, m-am gândit și sperat, pentru a începe un program de creștere din care s-ar sfârși-o tulpina de remarcat de câini.Alegerea Masculii Dacă nu a fost deja menționat de cititorii mei, eu ar trebui să atragă atenția aici asupra faptului că, de la începutul meu a fost făcut cu cățele procreati de trei bărbați strâns legate, am fost în stare să renunțe la câțiva ani de împerecheri preliminare. A avut trei masculi independenți fost aleasă, ar fi luat mai multe generatii de reproducere înainte de a putea fi avut în cățelele mele canisa atât de strâns legate în sânge ca să facă consangvinizării și linia de reproducere posibil. Cu doi dintre fundatiei masculi cu același sire (plus alte legate de sange), iar al treilea un descendent close-up de mare Sieger german, ne Ch. Utz v. Haus-Schutting. cum au fost celelalte, am fost de fapt, începând cu animalele crescute linie. (Au avut fie Odin, sau fratele său vitreg Pfeffer, a fost o cățea, și o rasă la alta, care ar fi fost consangvinizare.) Prin urmare, se poate vedea cât de repede am fost "gătit cu gaz" sau, moravurile poate declarate de înțeles, face planificat reproducere linie, atunci când am crescut, fie fiica Odin la Pfeffer, sau invers, și am făcut imediat amândoi.Rezultatele care urmează să fie anticipate, așa cum este descris în primul meu rate a explica ce se poate aștepta de la consangvinizare și linia de reproducție, au fost repede scos și clar vizibil. A fost nevoie de doar câteva generații până când tip I a vrut să se stabilească și "set" a fost obținut. În timp ce nici unul dintre cele trei masculi pe care am început tulpina a fost perfect în toate caracteristicile (nici un câine încă a fost vreodată), trebuie să se sublinieze că nu au fost doar ei exemplare destul de superioare în sine, ci fiecare compensate celălalt în una sau mai mai multe puncte de vedere. Acest lucru fiind adevărat, atunci când unele trăsătură nedorită sau indezirabilă a apărut, de compensare ar putea fi, de obicei găsite într-una din celelalte. Fundația Blood intensifica PS Chiar în ceea ce privește să spunem patru generații de joc dovedit, dar împrăștie rasă câini rezultatele vor fi un procent foarte mic de câini prepotent, dacă este cazul. De la începutul anilor 1950 ", Lloyd C.Brackett a devenit o legenda in timpul său. In parte din cauza candoare sale atunci când abordează probleme legate de creșterea de canini. Toate metodele și ideile sale nu erau noi, dar ideile sale despre cum să-l folosească atras atenția. Brackett crezut în analiza pedigree, evaluare gunoi, utilizarea de linii și endogamie și un sistem de înregistrare care a fost usor de utilizat. În timp ce Brackett este cel mai bine cunoscut pentru accentul său pe utilizarea liniei de reproducție nu a fost frică să inbreed dacă situația se dictat. Brackett înțeles valoarea folosind câini calitate, care au fost legate între ele. Această abordare ia permis să se concentreze genele necesare pentru a produce trăsături dorite. Tehnicile sale pentru reducerea erorilor și îmbunătățirea calității axat pe selectarea atentă a partenerilor de reproducere.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Importanta pedigree-ului
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates