Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Monday, 05 Dec 16, 20.35.19

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Mitul "cel mai bun" - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Mitul "cel mai bun"
Mitul "cel mai bun"
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 08.51.24 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
Bună oameni buni, în urmărirea așa cum a promis, și mai ales pe ultima mea teză la sfârșitul ultimei meu articol postat aici o scurtă explicație a mitului de reproducere cele mai bune cele mai bune INDIFERENT. Am posta Toate acestea determina calitatea rasei noastre iubite este cazand spre dezastru, în prezent, din ignoranță pură, extrem puneți blând, de majoritatea crescatorilor din prezent.Pedigree, se va citi: cunoștințe generale, nu ar putea fi important pentru acest tip de Dumbos, îmi pare rău nu, dar din fericire sunt un instrument extrem de valoros pentru ultimul dintre mohican luptă pentru a salva bull terrier Real American Pit. Mulțumesc! Prin LCBrackett și alții.Pericol în continuare Out CrossingAtunci cand rezultatele sunt salubre obținute în prima generație de o cruce afară, multe crescatori gândirea, montei a fost un succes fără rezerve și tot ce trebuie să faceți este de a continua, ulterior, astfel în trecere să devină crescători mari cu un tip stabilit de propria lor, producând o medie mare de cele bune. Ei nu ar putea fi mai greșit, deoarece exact opusul este sigur să apară. Nu pot face mai bine decât citat aici de la faimosul genetician Dr. E. Fitch Daglish, care este, de asemenea un factor care contribuie la câine din lume. Ceea ce urmează este un fragment din articolul lui (factori invizibile moștenite) in numarul din iunie l959: "Unul dintre principiile fundamentale ale geneticii este că acesta nu este proprietățile vizibile ale persoanelor fizice, care sunt mostenite, ci acei factori sau genele care le doteze cu capacitatea de a produce anumite calități în anumite condiții. Când două animale diferite in genetica make-up sunt împerecheate, descendenti ai acestora trebuie să fie impur genetic în grade diferite, dar strâns cei doi părinți pot semana cu unul de altul în aparență exterioară. Aceasta este, ceea ce face ca variația largă de dimensiuni, formă, constituție și așa mai departe, care este văzut în mod invariabil este, a doua generație de rase încrucișate. Exemple impresionante sunt furnizate de crucile familiare utilitate la păsările de curte, bovine și porcine produse de fermieri. Astfel primele cruci sunt, de regulă, foarte uniform în aparență și în anumite scopuri sunt preferate ca straturi sau de îngrășare, dar în cazul în care astfel de hibrizi sunt crescute din rezultatele sunt întotdeauna dezamăgitoare. Ele sunt impure în privința atât de multe gene pentru toate aceste elemente în care părinții lor diferit că descendenții lor arată cele mai largi variații și includ un procent mare de persoane de foarte joasă calitate din orice punct de vedere care sunt judecați."Se poate obiecta că ceea ce se întâmplă atunci când diferite rase sunt traversate nu este relevant pentru efectele de așteptat din afara trecere într-o singură rasă, dar, genetic în trecere și încrucișare diferă numai în grad. Atât implică împerecherea indivizilor a căror constituție genetică este aproape sigur sa difere foarte mult, astfel că trebuie să existe o remaniere drastică a genelor la descendenți. "Ar trebui să fie amintit, prin urmare, că, în calitate crescatori de animale avem de a face nu numai cu structura fizică dintr-o pereche de împerechere, dar cu genele moștenite de la urmașilor prezentate în Pedigree lor.Lipsa de Multi crescatoriNumărul de crescători care stiu practic nimic despre strămoșii lor este îngrozitoare câini. Mulți chiar nu poate numi când a fost întrebat, fără să se uite la un pedigree, numele de sire și barajul de un caine sau câini care le dețin. Au fost cerut un pedigree de patru generatii de unul dintre câinii lor, doar câteva ar putea scrie din memorie. În zilele mele de reproducție am putut face acest lucru pe oricare dintre o sută sau mai multe caini in canisa mea, cu rareori o eroare. Afirmația mea este că, dacă nu o crescator poate face, de asemenea, și, de asemenea, are destul de o cunoaștere completă a virtuțile și defectele tuturor strămoșilor prin cel puțin a treia generație și chiar mai departe înapoi este de preferat ca nu va deveni chiar un bun reproducator, să nu mai vorbim un mare unul. El trebuie să știe de unde a venit anumite trăsături, atât dorite și nedorite, în cazul în care se așteaptă să-și păstreze sau să le elimine. Acest lucru nu poate fi realizat prin reproductie lovit-sau-dor, fie ele consagvină, linie de rasă, sau, mai mult ca sigur, în cruce.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Mitul "cel mai bun"
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates