Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Sunday, 04 Dec 16, 05.51.03

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Reproductia si femela - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Reproductia si femela
Reproductia si femela
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 08.52.59 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
Cateaua puiet este ingredientul cel mai important, puteți să posede, dacă vrei să fii un crescator de înaltă calitate Bull Terrier. Motivul cel mai evident, desigur, este că, dacă doriți pentru a produce pui trebuie să aveți un cățea. Unii ar putea argumenta că un câine stud top ar fi de importanță majoră. Practic, cu toate acestea, în calitate de proprietar al stud, vă permite proprietarului femelei de a fi amelioratorului, și crește puii rezultate. Dar ce face o cățea puiet top ...• Ea trebuie să vină într-o perioadă de căldură destul de regulat.• Trebuie să fie în măsură să pui pui fizic.• Ea trebuie să aibă instinctul de mamă să aibă grijă de puii ei, și cel mai important dintre toate• Trebuie să fie capabil să producă câini de calitate superioară.Nu câine stud sau cățea puiet a produs vreodată 100% câini de prima clasa. Ei nu va produce nici o majoritate de câini de prima clasa.Am auzit odată Joe Corvino spun că, dacă 10%, din câinii el crescute, sa dovedit a fi meci câini, apoi a dat seama că a fost înainte de alti crescatori. Procent Joe a fost, probabil, mai bine de 10%, dar ideea este că doar un mic procent vor fi de prima clasa. Să aruncăm o privire la Champion HONEYBUNCH ROM Ea a fost una dintre cele mai frumoase. Linii genealogice ei nu erau nici un produs de endogamie nici nu a fost ea în trecut. Sire ei Bullyson, în trei generații merge înapoi la Dibo Tudor. Amber Carver ei baraj merge din nou în câteva generații la Dibo și Dibo lui fratele vitreg Rascal Trahan lui. Deci, ea a avut de reproducere.HONEYBUNCH ROM ... deși moartea este inevitabilă, unii caini par nemuritoareEa a fost un campion, așa că a avut talent și ea a fost un producător.James Crenshaw, care detinea HONEYBUNCH la momentul respectiv, într-o ceașcă de cafea la masa sufragerie său, a scris numele de 27 de câștigători din HONEYBUNCH și care a fost, înainte de cel mai mare gunoi ei, prin Bo Finley lui, a făcut cele mai multe de a câștiga lor ( Ch Jeep, Ch Charlie, Ch Holly). Încă și ea partea ei produse echitabilă de curs. Care au fost motivele? Ar putea cei săraci să fie pus pe seama unui stud sărac? Aproape, în toate litri ei, unele pui au fost mari, alții bine și altele în considerare. Atunci motivul trebuie să fie pur și simplu că punerea în comun de gene ei, împreună cu genele Stud pentru a compensa cu jeep-uri, Charlie și Hollys și dacă genele nu au ochiurilor de plasă în mod corect, apoi câini săraci au fost rezultatul. Cu toate acestea, acest ne spune foarte puțin din procedurile practice de reproducere. Noi nu putem vedea gene. Nu putem spune care genele sunt de gând să creeze trăsăturile cautam. Am citit toate cărțile, a vorbit la unele dintre experți și au ajuns la concluzia că nu putem aplica studiul de gene pentru a ne ajuta să obținem trăsăturile vrem. Dacă zice interesul nostru a fost doar de a reproduce culoarea atunci ar fi destul de simplu pentru a rasei o cățea negru la un mascul negru și Marvel la toate puii negre care le-am produs. Nu putem uita la o așternut proaspăt și spune "Uită-te la acest mic cățea gura greu" sau "Asta roșu de sex masculin este un joc mort" doar timpul va spune că, indiferent de ceea ce faci despre gene. Dar atunci este ușor de a alege un HONEYBUNCH ca cățea nostru puiet, mare creștere, de mare capacitate și un producător mare. Tu nu va găsi o mulțime ca ea. Să ne uităm la cealaltă extremă. Cel mai bun cățea-am văzut vreodată a fost numit patch-uri Noguiera lui, procreati de un câine care renuntat la 12 minute într-un rulou și dintr-o catea care nu ar fi lovit un linge. Aceste două produse cea mai mare curva de performanță l-am văzut vreodată.Barajul a fost crescut numai că o singură dată, iar restul de gunoi a fost nimic.Deci te-ai salva baraj Patches ca o cățea puiet? Aş. Ea a produs un mare caine așa că trebuie să aibă potențialul de a produce un alt. Un alt exemplu: am deținut o cățea Colby numit Fay, am crescut cu meticulozitate, atunci când ea a fost de destul am încercat pe ceva ușor.Ambiție principal Fay în care rola și unul sau două după aceea a fost alte pentru a obține cât mai mult camera între ea și celelalte femela. I-am dat lui Pete Sparks, care a dat-o Jim Loposay, care a vândut Alonzo Pratt care a fost abia la început în câinii la momentul respectiv. El o rasă și ea a produs puii mai firey, exact opusul a mamei lor. Ea, de asemenea dovedit a fi marele baraj sau mare barajul mare de Gr Ch Zebo și Ch Homer. Ai fi păstrat Fay ca o cățea puiet? Ei bine, eu cu siguranță nu susțin ieși și căutați pentru cel mai puțin susceptibile de a fi candidatul un bun cățea puiet cu toate acestea, deși ea nu ar fi fost crescute, probabil, în primul rând, ea a fost crescut și a produs unii caini excelente. Deci, în acest caz, potențialul a fost dovedit a fi acolo. Ea are capacitatea de a produce caini de prima clasa. În timp ce cățelele ca HONEYBUNCH nu sunt ușor de găsit, există cățelele acolo, care au produs caini buni, poate nu campioni, dar există, de asemenea, o mulțime de câini care nu făcut ionship lor Cham câștigătoare, care a fost la fel de bun ca orice campion. Eu personal, am venit în multe cățelele care au produs o linie destul de bine de câștigători, care au fost relativ necunoscut. Cu numărul de periculos bune disponibile în aceste zile, un crescator inteligent ar putea fi capabil de a ridica unele pui într-adevăr de primă clasă.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Reproductia si femela
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates