Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Thursday, 08 Dec 16, 00.11.04

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Performanta - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Performanta
Performanta
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 09.00.22 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
Când am fost în joc de reproducere doar o pereche de ani am sarit repede peste reproductie din SDJ care nu au avut nume cunoscute sau o mulțime de titluri de acolo. Astăzi, o mulțime de ani mai târziu, eu încerc să stai departe de numele mari sau descendenții populare în măsura în care pot. Sigur că sunt interesati in sange foarte bine crescut pe hârtie, dar va fi surprins de calitatea puteți găsi într-o curte de un dogger timp mici, care are unele lucruri vechi wellbred că crescatorii originale nu se mai transporta, sau sunt 2/3 genarations suplimentare pe drum cu programul lor de reproducere, pur și simplu, din cauza cererii de pui. Am cunoscut oameni ca demolari Yard Crescătorii de câini din Texas și Louisiana Ranch Bulldog in, barbati câine fiind activ pentru 20/25 de ani sau mai mult, dar foarte puțini oameni au auzit vreodată despre ei. Cu toate acestea, am văzut unele dintre cele mai bune câinii pe șantierele lor și crescute sau unele dintre cele mai bune. Am aflat că bărbații câine celebri cumpărat sau împrumutat (uneori fără achitarea) câini de la oameni ca ei, schimbarea genealogiilor și sau de a lua de credit pentru aceste popoare munca grea. Sfatul meu este CAUTĂ DOGMANcare poartă un mic YARD și care a mândrie câinii și care este gata să dovedesc acolo. În loc de a merge la nume mari stabilite care încă navighează pe gloria acolo trecut. Desigur, există încă nume de uz casnic mari zootehnice câini dinamită, dar încercați să stați departe de anii Frisco, mai Zilele, Jeep-uri și orice alt hype familie de rasă. În schimb, încercați să aveți sau iau ceva nimeni altcineva nu are și de a crea propriul sânge. Nu sari doar pe bandwagon, dar încercați să iasă în evidență în mulțime. Nu există nici un astfel de lucru ca cel mai bun sau mai bine genealogică, fiecare linie genealogică are potențial, atât timp cât omul din spatele are calitatea de a-l scoată din ele.Desigur că ajută pentru a obține altcuiva 20 de ani de sânge, sudoare și lacrimi în curtea ta, dar pe care le va efectua doar până în prezent pe linia / drum. După aceea se va fi de până la tine să-l păstreze sau pierzi. De multe ori l-am văzut câini de la un anumit linie genealogică care nu lucra pentru oameni, iar vina este pus pe câini, în loc de omul din spatele ei. O mai mult decât bun exemplu este Rebel Cuști, care a fost în mijlocul 1980 și câinii lor au fost cele mai bune, concurente și bate lumea mai bune. Dar nimeni de când și vreau să spun nimeni astăzi a câinilor de rasă jos din stoc care poate concura serios astăzi. DE CE SĂ poate cere? Bine! O să-ți spun de ce, în scopul de a obține aceleași rezultate ca și Rebel avut-o cu sângele lui, va trebui să rasa la fel, la fel și condiționează cel mai important, sacrifica identici și au marea cantitate de numărul mare de resurse câini de a face acest lucru. Dacă nu ești în stare să facă ultimele două decât uita de reproducere ei caini cu succes, după cum veți eșua! Perioada! Uita-te în schimb pentru o familie timp de mic rasă în jos dintr-doar o mana de reproductie care sunt capabili de a merge de-a lungul în zilele benzi. Gândiți-vă că, dacă sunteți gata să vă angajeze la o curte de câini de familie care carrys o mulțime de ROM "s, campioni, și Grand Champions. Încercați să găsiți câini care vi se potrivesc în mediul dvs. pot avea câini hiper care sunt zgomotoase sau nu? Sunteți în măsură să țină câini mari sau câini de talie mică și vă puteți permite să sacrifice o mulțime de câini, în scopul de a obține câinele calitate stea adevărată? Sau nu vă puteți permite să sacrifice câini pentru a obține că un mare as, dar ești într-o poziție mult mai potrivit pentru a lua o linie genealogică, care aruncă o mare% din câinii de joc și cu un noroc pic la foarte mare va veni de-a lungul in timp! Gândiți-vă că înainte de a se arunca cu capul într-o orbește ROM / CH / GR CH aventura care poate și cele mai multe ori va fi o dezamăgire.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Performanta
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates