Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Monday, 05 Dec 16, 12.26.31

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Reproductie - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Reproductie
Reproductie
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 09.03.39 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
Ei bine, în ciuda tuturor fiind spuse hai sa recunoastem, este un crescator rară care nu ține un câine stud sau două sau trei sau mai multe și, ca cu femela puiet, trebuie să ne întrebăm, ceea ce constituie un câine stud. Un caine mascul este, de obicei ales să fie un câine stud din două motive:- El are un record de mare spectacol- El are de reproducere, sau cel puțin ceea ce un crescator consideră a fi un mare pedigree.Oricare dintre aceste motive, puteți obține, eventual, în probleme, deoarece singurul motiv un crescator ar trebui să alegeți un armasar este, pentru că stud are capacitatea de a produce caini de calitate superioara. Istoria taur groapă este plin de câini de performanță celebre, care nu merită nimic produse. Du-te prin unele dintre cele mai vechi reviste, uita-te la o parte din campioni. Cât de mulți dintre ei s-au produs vreodata un lucru care a câștigat vreodată? Cu pedigree celebre, puteți găsi mult acelasi lucru. Acum cativa ani Maurice Carver rasă un câine doritã de un câștigător de două timp, care a fost de două ori rasă de pe celebrul Corvino câine Teddy. Baraj său a fost unul dintre cele mai mari cățelele puiet din istoria rasei, Carver Miss Spike. Câinele vorbesc despre a fost chemat de Hard Rock Carver. După ce a câștigat o într-o oră și jumătate Hard Rock a fost retras, la stud, în New England. El a fost crescut la nu mai puțin de douăzeci cățelele. Acum din douăzeci de cățelele nu trebuie să fi fost unul sau doi, care cel puțin, care a fost capabil de a produce, și eu sunt sigur că au existat, dar nu atunci când crescut la Hard Rock. Când m-am mutat la sud am luat Hard Rock cu mine. Eram sigur, cu linie de sange lui, am putea găsi o cățea care ar justifica faptul că o mare de creștere și arunca unii caini buni. O mulțime de crescători bune venit la mine să se reproducă la Hard Rock, ei doar nu a putut rezista asta pedigree. L-am crescut la șapte femele și nu mă pot gândi la un caine care Hard Rock doritã, care a câștigat un meci. În un fel de contrast Bully Bob a câștigat unul, dar în ultimul număr al Jurnalului am discutat importanța femelei puiet a amelioratorului. Această problemă vom încerca a da timp egal cu sexul opus, etalonului. Daca in reproducere, cățeaua puiet este singular ingredient cel mai important de a avea, atunci trebuie să urmeze, că etalonului este, cel puțin, al doilea ingredient cel mai important. Desigur, un crescator de vedere tehnic nu are nici măcar să dețină un câine stud. Aveți o serie uimitoare de câini, publicitate la stud, în fiecare revista disponibil. Puteți căuta pe internet.Alegerile sunt nelimitate. Aveți întregul spectru de linii genealogice a alege de la. Fiecare culoare, chiar fiecare culoare nas și culoarea ochilor, dimensiunea, personalitate, dacă o numiți cineva are o publicitate, situându-se la stud, de câștigătorul zece timp, care nu a câștigat peste un caine cunoscut, la un câștigător de timp care tocmai bate Ace imbatabil. Sunt toate acolo, la dispoziția dumneavoastră, pentru doar prețul foarte mic de o taxă Stud. Reproducție și etalonului de Jack Kelly a pierdut de trei ori - o dată pentru manipulare lui a fost faultat out - dar până când a murit el a fost destul de bine căutat ca un câine stud și a produs multe, multe câștigătorii asa ca merge, de-a lungul anilor, care multi caini, fie cu nici o înregistrare, la toate sau la mai puțin de înregistrări spectacol au continuat să faima si avere ca câini stud mari. Mayfield lui Cioară, o sire de cel puțin patru campioni înregistrate și mulți care nu au fost înregistrate, nu a fost demonstrat. Hammond a Rufus un alt registru de sire merit și un nepot de cioroi nu a fost demonstrat. Dime Colby lui, niciodată în viața lui a fost mușcat, dar el a produs unele dintre cele mai bune. Sergent un câine pur Colby Teal si un fiu de Dime renuntat picioare într-o oră, dar el este temelia unei tulpini mare de caini, caini Red Boy. Sorrell lui Bull, indian Bolio, Jerry Trim Moody, Buster Loposay lui, Snooty Wood și Bullet bumbac sunt toate periculos de mare, care se a avut putin sau deloc notorietate ca câini de performanță. Avem multiple asii castigatoare, cum ar fi Art, Zebo, Carlo, Boomerang, Cowboy, Chivo, etc., care au fost, de asemenea, periculos de mare, dar un spectacol înregistrare mare nu este cu siguranță o condiție prealabilă pentru un câine Stud. Singura întrebare trebuie să ne-o punem este "ce fel de câini mă pot aștepta de la el?". Dacă puteți răspunde "câini meci", atunci showvrecord și pedigree fantezie devine de mică sau nici o consecință. Ca nu produce ca. Cu toate acestea, atunci când ajungem în jos la minuscule detaliile unei astfel de trăsătură iluzorie, cum ar fi gameness, să caute în acest fel gena ascunsă adânc în piscina de gene de multi caini, du-te la producători. Există o axiomă veche buldogi, "nu reproduc cu campioni la nivel mondial, rasa celor care le produc". Era adevărat acum o sută de ani și este încă adevărat astăzi.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Reproductie
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates