Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Monday, 05 Dec 16, 20.37.37

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Alegerea liniei de sange - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Useful information » APBT » Alegerea liniei de sange
Alegerea liniei de sange
pitbullsDate: Thursday, 15 Oct 15, 09.04.35 | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Status: Offline
Dacă sunt doar Noțiuni de bază în "joc de câine", unul dintre cele mai grele decizii pe care le va trebui să facă este, care familia sau familiile de câini pentru a începe cu. Soiurile de linii de sange a alege de la sunt nelimitate, de la Grand Champion As la Grand Champion Zebo și totul în între. Ceea ce face alegerea atât de dificil este în aproape fiecare număr al "The Sporting Dog Journal" este o noua linie, sau câine, care este câștigătoare impresionant și este foarte ușor pentru a sari pe bandwagon pentru a obține ceva de la acest caine special sau o linie de câini. Cu cercetare adecvată, alegerea unui linie poate fi diferența dintre o cariera plina de recompense și plăcută la câinii sau doar o serie de dezamăgiri. 
Se sugerează că un novice experimente cu mai multe linii de sange diferite, astfel încât să poată "obține o simt de joc", înainte ca acestea să se stabilească cu o linie special. Pat Patrick deținut mai multe linii genealogice diferite, înainte de a cumpărat Bolio.Problema cu deține mai multe linii genealogice diferite este în așteptările viitoare. De exemplu, să presupunem că începe cu un Zebo rasă cățea, un mascul Boomerang rasă, și o Bolio crescut de sex masculin. În timp ce toate cele trei pot fi caini buni, te, de asemenea, de gând să se încheie cu trei câini foarte diferite care ar putea necesita trei programe de alimentare diferite, trei diferite păstrează, etc. Una dintre ele este destul de greu, chiar și pentru omul cu experiență câine, doar imagina presiune de acest lucru pe un incepator care trebuie sa dau seama trei diferite păstrează. Cu trei câini diferite pe care le poate termina cu un caine excelent meci, un caine puiet bun, și unul în valoare de nimic. Cu alte cuvinte, cele trei linii de sange diferite, atunci când a traversat împreună pot să nu producă ceea ce cautati. Prin stau cu o familie de caini sau două linii care trec bine împreună, aceasta este o modalitate de a mai bine șansele de a obține aceste caracteristici dorite sunteți de reproducție pentru. 
Înainte de a alege un o linie specifică de caini, ar trebui să de cercetare tot ce pot, eventual, înainte de a stabili care linie de caini aveți de gând să fie de reproducție. Prin cercetarea, adică ar trebui să aibă cunoștințe de ameliorator, cât timp au fost crescute linia de câini, și ce să se aștepte de la linia.AMELIORATORULUIIa să știu amelioratorului, deoarece majoritatea tranzacțiilor vor să-l va consta din apeluri telefonice, câteva scrisori, și poate acum o zi unele e-mail. Încercați să găsiți pe cineva care a cumparat caini de crescătorului și ceară / opinia sa cu privire la amelioratorului și câinii săi. Verificați în secțiunea "Cititorii Scrie" a Jurnalului și a vedea dacă există plângeri sau complimente mediatizate cu privire la crescătorului. De asemenea, rețineți, fiecare crescator va spune tot ce aveți nevoie pentru a auzi pentru a vă ghida la achiziționarea unui pui de curte lui. Unii vor merge chiar în măsura în care să se degradeze alt amelioratorului să te descuraja de la concurență lui.Termenul "negustor ambulant puppy" întotdeauna pare să vină în minte atunci când se ocupă cu aceste tipuri de crescători, JP Colby a fost considerat primul "negustor ambulant cățeluș", pentru că el a fost primul ameliorator de a vinde câinii publicului. În acele zile, nu a fost acceptat să vândă publicului, în funcție de fraternitate mai devreme. Am auzit de multe ori de oameni complimenteaza Tom Garner, STP, Vince Cooper, și Vernon Whitley pentru a numi câteva crescatori bine cunoscute. O altă întrebare care se pune este dacă amelioratorul utilizează ceea ce este de vânzare. De exemplu; Știu un crescator cunoscut care dă naștere și vinde două sau trei alte linii de sange pentru public, dar folosește linia pe care el este cel mai remarcat pentru. În cazul în care amelioratorul nu se simte suficient de încrezător pentru a folosi ceea ce vinde, atunci de ce ar trebui să îl cumperi?LONGEVITATECât timp a fost stabilită descendenții? Unii crescatori au fost de reproducție aceleași linii de cele mai multe mandatului lor cu acesti caini. În cazul în care a spus că este nevoie de sapte generatii sau paisprezece ani de reproducere proprii caini pentru a crea propria linie de câini. Există semenii care au fost suficient de în jurul valorii de mult timp pentru a fi stabilit propriile lor linii de caini si exista unii caini care au fost crescute de ajuns pentru a fi stabilit propriile lor linii. Apoi, există ambulanți, care rasa pui la pui, frați de surori, părinții de fete, și așa mai departe până când ajunge șapte generații de câini cu numele lor ca ameliorator. Toate acestea în, poate cinci ani, astfel încât să pot spune că au stabilit propriile lor linie de câini. Acestea sunt cele pe care trebuie să se ferească de. Mai jos sunt cateva nume ale unor oameni de câini care au stabilit liniile lor cu rabdare si timp:Pat Patrick- el a fost a face Indian Bolio / Tombstone a centrat pentru trei decenii. Reproductie sale au fost catalizatorii la unele mari clasici, cum ar fi: Bull Boy Bob ROM, Ch. Tonka ROM, Red Lady ROM, Grand Champion Buck ROM, și murdar Mary ROM.Bobby Hall- numele lui a devenit sinonim cu Bullyson.Vince Cooperative cunoscut pentru menținerea Boomerang, Ch Giroux ". Muc de sânge ROM prin Champion Opie și, de asemenea, Bolio sânge prin Grand Champion Amboss.Bert Sorrells- el a fost de reproducție aceeași linie de câini pentru cât îmi amintesc, și a avut un anunț său apar în "Monitorul", atâta timp cât am citit revista.Super Gnat- atunci când spui super-Gnat cuvântul următor este, de obicei, Grand Champion Ace. Curtea lui se bazează pe sângele Champion Charlie, Grand Champion Angus, Grand Champion Zebo ROM, și Grand Champion Ace.Ozzie Stevens un crescator reputat și câștigător. Câinii sunt bazate pe Champion Homer ROM și curtea lui conține sângele altor caini le-a deținut și crescute, de exemplu Grand Champion Virgil ROM, Champion Zero, Champion Cholly Boy, Champion Rastus, campion Tami, Champion Wiley, Grand Champion Snake, Jr ., Geraldine ROM, ROM Troll, și Ramona ROM pentru a numi câteva.Toate aceste crescători, și liniile lor, și există o mulțime mai, se dovedesc a fi câștigători consistente și producătorii de câștigători. Ca un novice, să încerce să evite linia de câini care nu au fost încă să se stabilească. Că distrugător de azi, poate fi dezamăgirea mâine.Cumpărarea unui PUP AMERICAN PITBULLEste nevoie de 2 1/2 la 3 ani pentru a se reproduce, ridica, școală și testa un gunoi de câini și, desigur, multe dintre ele nu fac nota, dar cumpărătorul încă se așteaptă fiecare să fie perfect. Și cele mai multe dintre ele doresc "Gr. Ch. Art "pentru prețul de un pudel ziar! Cei care au încercat reproducere și creșterea unui număr de câini par să aibă mai mult respect pentru amelioratorul decat cei care doar a luat un băț de rupere acum 6 luni și mai mult respect pentru un caine bun, de asemenea.Ce mi se pare în prezent agravantă este modul în care unii cumpărători magazin pentru un caine sau pui bazează exclusiv pe pedigree sau, poate, unul sau doi performeri de renume din o anumită linie. Bloodlines vin și pleacă atât de repede în acest joc că dacă cineva rase un gunoi de ceea ce este popular în prezent în momentul El ia ridicat ele sunt susceptibile de a fi o veste de ieri și cumpărătorii doresc ceva cu totul diferit. Din acest motiv (și altele) nu aleg să se conformeze la ceea ce este în prezent de popular, ci mai degrabă pentru a se reproduce doar cele mai bune caini care vin de-a lungul. Prin urmare, cred că genealogiilor mele poate arata destul de întâmplătoare sau pentru unii, dar este un rezultat al creșterii o mulțime de câini și pur și simplu "a lăsa în creștere crema la început" timpul de testare vin de rasă-scatter. Am uitat numele și se lasă pedigree lor, la casa, așa cum au fost, și să se joace nici favorite. Am învățat de mult că dacă minți să te despre câinii tale te va costa doar mai mult pe termen lung. 
Dilema mea vine în încercarea de a satisface clientii care sunt "shopping pedigree". Ei cer ce descendenții câinii mei sunt în afara și trebuie să răspundă ceva de genul Rascal, Alligator, Tudor, Lightner, Bullyson, Tombstone, Bolio etc. Se pare cei mai mulți oameni se referă la "punct de reper" câini sau crescătorii în pedigree lor și "repere mele "au scăzut destul de mult înapoi. Acum, prin experiența mea și de cercetare Știu, de exemplu, că CH instalator. Aligator este jumătate Tudor reproducere (Jeff, Spike, Black Widow) prin "cioroi" și jumătate Carver reproducere prin "Satin Lady". De asemenea, știu că "Bolio" este foarte grea în sângele "Black Widow" si "Dibo" și, ca atare, este strâns legată de câinii "negru" și, prin urmare este o linie de reproducere nu o outcross. ("Bolio" este, probabil, legată de partea Carver prea, dar din moment atat de multe pedigree Carver au fost greșit intenționat de el si altii, nu vom ști sigur). 
Ideea este că, deși multe dintre crescatori mai vechi stiu cum sunt legate diferite descendenții (pe suport de hârtie, oricum) multe dintre cumpărători nu! Și pedigree care pot fi lucrarea unei vieți de linia de reproducție poate arata la ei ca un talmeș-balmeș de tulpini care nu au legătură crescute împreună cu unii "bătrân ciudat vechi ignorant", care "nu are un indiciu." 
Ei bine, poate că viitorii cumpărători ar trebui să ofere bășini vechi un pic mai mult credit. Vorbind numai pentru mine, am făcut toate greșelile posibile câini de reproducție! Și cred că mi-a făcut o crescator mai bun pentru că le-a făcut. O mulțime de reproducere, la urma urmei, este de a ști ceea ce nu câini pentru rasa.Punctul de Am fost condus la este că eu cred că persoana o cumpără un câine de la este mult mai important ca descendenții cainele este de la. Două crescătorii diferite pot începe cu aceleași câinii exact și în câteva generații se va fi îmbunătățit foarte mult pe câinii lui fundație și de altă parte pot fi distruse complet lui. Cum? De alegerile una face de fiecare dată când o așternut este crescut! 
Unele lucruri să stai departe de? Curs, desigur, câini reci, câinii hunching, non-zgarieturi câini, zgarieturi dar nu urmați-thru câini și așa mai departe. Cu alte cuvinte, devianți din norma sau "ciudați", așa cum îmi place să le numim. Și, la fel de important și de multe ori trecute cu vederea, cainii care sunt crescute de la părinți și bunici care se încadrează în aceste categorii! Dar dacă el / ea este un "super" Bulldog? Ar trebui să nu reproduc cu el / doar pentru ca unul sau ambii părinți ei sunt ciudat? Răspunsul este: dacă doriți să păstrați veni cu ciudați care este modul în care le obține. Chiar dacă câinele este corect în orice mod, el va produce unele câini greșit. Practic fiecare câine are. Și în opinia mea, de reproducere a acestor devianți aceea ansamblu, rasa noastră este atât de greșit și așa de dificil să rasa caini buni de azi! 
Știu că e ușor pentru a obține confuz și de a lua pe o cale greșită. Știu de crescători cu 20 sau 30 de ani de experiență pe care nu au dat toate astea afară. Este ușor să devină frustrat, să cadă destul de la poveștile de curs care produc câini joc, câinii joc producerea curs, etc. ad infinitum. Unele dintre ele sunt adevărate și se datorează în principal erori de creștere, cum ar fi cele care am menționat mai înainte.Linia de jos este, dacă doriți consistenta (care nu) trebuie să rasa doar pentru câini care sunt conforme cu un anumit standard. Dacă faceți acest lucru de mai multe generații toate celelalte prostiile pare să dispară! Care a fost experienta mea, oricum. Și am plecat de la reproducere ansamblu gunoi de câini reci acum 15 ani (din părinți joc foarte) pentru a obține pui cu 75% sau 80% caini buni. (Da, mă refer la aceste crescute-scatter Rascal, Alligator, Carr, Bullyson, etc. mutts am în prezent. Mă duc să înceapă numindu-le Rushin câini Bred, cred. E mult mai ușor.)În cele din urmă, la novice acest sfat. Nu te prea implicat cu pedigree sau cu care a fost de reproducere câini buni în urmă cu 20 de ani.Nu fi prea rapid pentru a reproduce în acest câștigător multi-time, fie. Din păcate, performanța nu garantează prepotence. (Câți câini mari ai văzut că au ieșit din doi campioni mari crescute împreună? Nu multe, nu? Intrebat vreodata de ce nu?) De fapt multe interpreti mari au fost totale flops în pen-ul de puiet. Ce? O explicație ar putea fi, crezi sau nu, o lipsă de gameness! Cele mai multe dintre marile câinii nu într-adevăr sustine mult prejudiciu. Unii dintre ei acționează rău atunci când ei a lua într-o mică problemă, dar capacitatea lor de la toate persoanele din ea repede și se duc să câștige. Am văzut mai multe campioni eu că a acționat prost și nu aș rasa un coiot la ele, dar nu vei citi despre acest comportament într-un raport meci două propoziții expediat de câștigător. Nu veți vedea o menționează în anunțul său stud, fie! Dacă nu ești în poziția de a ridica o multime de caini, ai fi mai bine așteaptă un cuplu de ani pentru a vedea ce se produce mai recente "super-câine". Întrebați ce a produs! Dacă el a fost crescut la scară largă pentru 3 sau 4 ani și a produs doar 1 sau 2 caini bun din o duzină sau mai multe de litri ar putea fi cel mai bine să-l evite. Pedigree privind: Ce a fost o linie de bun în urmă cu 10 sau 20 de ani ar putea fi scăzut în afară până acum. Și să vă care sunt înclinați să "rasa hârtie" amintiți-vă, lucrari pot fi falsificate și mulți au fost! (Unii crescători chiar au fost cunoscute pentru a înregistra un mod de câine, și apoi du-te înapoi și să modificați anii de creștere mai târziu, probabil pentru că el împinge un anumit linie genealogică mai mult acum, iar acest lucru a fost permis și chiar tolerată de revistele de câine! Gr. Ch . mai multe pedigree Buck sunt un bun exemplu în acest sens! A început Tombstone pur x Dolly si acum nici caine este chiar în pedigree lui!) nu există garanții din păcate. Oricine cumpără un anunț poate pune în tot ce alege, astfel încât să fie atent! Și să încerce să dea amelioratorului sincer unele de credit. Este mult mai ușor pentru a obține campioni și ROM de inselat care de a face aceasta modul cinstit. Dar dacă o faci corect realizarile tale înseamnă mult mai mult.Cred că cheia de la cumpararea unui pui bun cere întrebările potrivite! Cum ar fi: Câți litri a crescut el, a ridicat, școlarizați și testate (o măsură a experienței sale). În ceea ce privește pup sau cainele: Care sunt părinții ca? Sunt fierbinte sau rece? Au fost testate? Au arata a fi caini buni? (Da, crezi sau nu unii oameni vor testa un câine și în cazul în care nu arată bine va rasa oricum cu justificări, cum ar fi: "! Dar uita-te la pedigree lui" sau "El nu se simțea bine în acea zi" sau " Are gura, voi pune la zero acolo cu cățea "și așa mai departe). La fel pentru bunici. Din nou, la fel de mari-bunicii. Acum, desigur, puteți fi mințit pentru a verifica asa ca acreditările vânzătorului cu colegii săi din fraternitate, de asemenea. E cunoscut pentru onestitatea sau este el o lucrare-cuier și pedigree changer. Intotdeauna mi-am asuma dacă un om va mint despre un singur lucru o să mintă despre orice și să facă judecățile mele în consecință. Sunt rareori dovedit greșită despre acest lucru. 
Dacă urmați aceste sugestii simt va avea o șansă mult mai bună de a obține unul bun. Dar tine minte, chiar dacă ați cumpărat un pui de top de rasă mediul el a ridicat și de îngrijire și hrănire lui sunt la fel de importante ca și creșterea lui! Tu ieși din ele ceea ce ai pus în ele. (Mai mult, dacă acestea sunt crescute dreapta !!) 
Este speranța mea că puteți evita RIP-off, intenționate sau nu, și pentru a găsi că caine bun pe care il cautati. Sper că acest lucru va fi de ajutor în căutarea dumneavoastră.ALEGEREA UNUI PUPAcest lucru poate fi foarte bine cel mai dificil subiect, pentru a discuta. Deci, haideți să încep prin a decide ce tip de pit bull sunteți în căutarea pentru de exemplu, un animal de companie casă, un câine spectacol, o greutate / trage câine, unul care va fi folosit pentru Schutzhund sau de protecție, vânătoare, sau ca un caine groapă. Acest lucru este foarte important în alegerea în cazul în care pentru a începe căutarea pentru această calitate în puilor dvs., așa cum există crescători care rasa special pentru numai acele trăsături. 
Unul trebuie să țină cont, de asemenea, că nu există nici o modalitate de a spune dacă un pui vechi opt săptămâni va fi jocul sau poseda o gura de greu atunci când ajunge la maturitate la varsta adulta, pentru toate pune în genele cainelui si nu putem vedea gene cu ochiul liber . În plus, după cum puii, fiecare are la fel de mult de o șansă de a dezvolta in ceva special ca toate celelalte colegii de gunoi. 
Acum, că v-ați decis asupra a ceea ce intențiile tale vor fi pentru acest pup, atunci când el / ea se maturizeaza, să dăm seama unde ne începem pentru a căuta acest caine. 
Există mai multe locuri pentru a localiza un pitbull pentru utilizare ca un animal de companie, atunci nimic altceva. Puteți începe prin ridicarea ziarul local și căutați în reclamele. Acolo, în secțiunea "PETS" ai putea găsi, probabil, pui de pui de vânzare în orice zi, preț rezonabil. Un alt lucru bun despre alegerea unui pui de hârtie este că amelioratorul de obicei este locală astfel încât să puteți călători cu ușurință la casa de ameliorator și alege propriul pup de cele disponibile. De asemenea, de a merge la casa amelioratorului puteți vedea prima mana cum arata si actul sire și baraj, care este un bun indiciu cu privire la ceea ce se va dezvolta în puilor. Ca o chestiune de fapt, am cumpărat primul meu, așa-numitele, Pit Bull prin hârtie. Acest caine negru, am numit Prince, a fost de fapt doritã de un Pitbull pur, dar mama lui a fost, probabil, un Labrador Retriever. Am platit $ 150 pentru acest caine, iar după ce încercări zadarnice de a intra in contact cu amelioratorul, am învățat să accept Prince ca un animal de companie. 
Un alt loc bun să se uite este în magazinele locale de aprovizionare pentru animale de companie si birouri medic veterinar, ei au de obicei un buletin de bord cu crescatorii locale publicitate pui de pui, de asemenea,. 
În unele cărți de telefon, am venit într-o listarea gratuit taxa, care va ajuta să găsiți orice rasa de caine-ar putea fi cautati. 
Ai putea încerca, de asemenea locală Humane Society, pui, uneori, acestea pot fi aruncate și câini adulți disponibile gratuit. Ele sunt aproape întotdeauna sterilizate și sterilizati inainte de a putea fi adoptate. Prin ele fiind "fixe" unii spun că diminuează agresivitatea găsit în acesti caini. Am deținut un mascul, care sa nascut cu testicule recesive, el nu a fost agresiv numai către bărbați, dar femeile și orice altceva pentru care contează pe patru picioare. În total, cred că acest lucru este modul cel mai uman de a obține un bun animal de companie, în care vi se administrează un pui deja socializat, care ar putea avea nevoie doar o mulțime de atenție, în plus față de faptul că sunteți de economisire o pup de a fi puse la somn , care este ceea ce "fobie media" a dictat societate de a face cu aceasta rasa de caini si alte așa-numitele "rasele periculoase". 
Când căutați pentru trăsături și caracteristici specifice, va trebui să găsească cele care sunt de reproducere pentru trăsătură. Când căutați pentru spectacol Pit Bull verifica lista din spate a acestor publicații naționale, cum ar fi câine din lume, DOG FANCY, etc., chiar Pit Bull GAZETTE. Acolo, ar trebui să fie în stare să găsească unii câini foarte bine cautati, deoarece majoritatea crescători includ adesea o imagine de cainii lor. Ai putea contacta, de asemenea, servicii de registru majore: AMERICAN Kennel Club (AKC), Emiratele Kennel Club (UKC), si American DOG crescători Association (ADBA). Acestea ar trebui să fie în măsură să-ți spun unde ai putea găsi un pui bun, acestea pot fi chiar în măsură să-ți spun de cineva pe plan local. Să nu suna prea cinic, dar cred că dacă sunteți în căutarea pentru câini spectacol / conformație Ai fi mai bine achiziționarea unui Bull Staffordshire sau un American Staffordshire Terrier. Ca să nu spunem o Pit Bull nu este un caine minunat în aparență, nu e doar ceea ce au fost crescuți pentru, ca Staffordshire Terrier și americani Stafford Bulls sunt acum crescute special în acest scop. De asemenea, poate doriți să aflați când și unde următoarea conformare Spectacolul va avea loc, și să participe la una sau două. Acest lucru poate fi, de asemenea, a spus că dacă sunteți în căutarea pentru câini greutate tragerea, aceste registre au, de asemenea, concursuri pentru acest sport. Pentru câinele de protecție pot sugera numai tu intra in contact cu un antrenor calificat, fel de populare ca aceasta rasa de caine a devenit, eu sunt aproape sigur fiecare antrenor a pregătit câteva dintre acesti caini pentru Schutzhund. Am un prieten din Texas care a creat și Rottweilers instruiți pentru Schutzhund și un client de adus un pic patruzeci și cinci bull lui pit lire pentru a fi instruiți de el. Aceasta a fost prima sa interacțiune cu un pit bull, așa că nu a fost prea sigur de abilitățile de oprire din acest câine mic în comparație cu 120lb lui. Rotties. Când a ajuns acest caine a lovit manșonul și el a simțit presiunea de muscatura taurul groapă, el a fost șocat că un astfel de caine mic ar putea poseda o astfel de muscatura de greu. Ca el a lovit câinele cu stick-ul de formare, se părea mai greu a lovit câinele, mai greu de biți câine. Pentru protecția taurul groapă, cu viteza, puterea, determinarea si toate acestea înfășurat într-o pachet mic adecvat pentru cea mai mare de case, la cel mai mic de apartamente. În ceea ce pentru vânătoare, curaj taurul groapă de îl face ideal pentru acest "sport". Deși, nu aș sugera folosind un mic pitbull pentru acest scop, ca un joc sunt foarte mari și pot fi destul de formidabil, asa ca un câine mai mare ar fi o alegere mai înțelept. Există crescători care rasa pit bull mai mare, în 100lb. Range. Oh, apropo, prietenul meu din Texas acum detine si rase Pitbulls. 
Atunci când caută pentru un caine de a dobândi pentru oricare dintre cazurile de mai sus ai fi la fel de ușor înclinați să cumpere un alt rasa de caine pentru a umple proiectul de lege. De exemplu, un American Staffordshire Terrier are aspectul unui Pit Bull si face foarte bine la spectacole de conformație. Ai putea cumpăra un Bulldog american pentru a fi utilizate ca un câine Schutzhund, deoarece acestea pot varia de la 90-100 lbs. Olde English Bulldogge, cu e puternic, redus la pământ, a construi poate face un excelent caine de greutate capul. Un Staffordshire Bull Terrier Patterdale sau, fiind că acestea sunt considerate o versiune in miniatura a unui Pit Bull (20-40 lbs.), Oricare dintre aceste rase ar face un animal de companie ideal de casă pentru cineva care trăiesc într-un apartament mic. Când vine vorba de găsirea unui câine pentru groapă, lira pentru lira nimic nu poate potrivi cu "regele" a cercului pătrat, American Bull Terrier Pit. Cuvântul "PIT" a fost intenționat pus în numele American Pit Bull Terrier-ul să-l diferențieze de orice rasa că semăna.Există o veche zicală și rămâne adevărat astăzi, "meci caini provin din meci câini". Astfel, dacă sunteți în căutarea să-și procure un catelus care urmează să fie folosite mai târziu pentru luptă, va trebui să-l / o de la cineva care se potrivește cu cainii lor. Acest lucru nu este la fel de ușor ar suna, ca majoritatea barbatilor câine sunt sceptici de a vinde sau chiar vorbi cu noi veniți, de teama de a fi "creat" de către autorități. Cele mai multe crescatori vă va oferi gradul al treilea în ceea ce privește cine ești, întrebarea cea mai larg întrebat este cum ai ajuns numărul meu și cine cunosti in joc? Dacă puteți răspunde la aceste două întrebări în mod corect, aveți o lovitură. Cei care se potrivesc câinii lor se consideră într-un grup de elita, si din motive bune. Meci de rasă Pitbull Terrier a ajuns să fie cel mai scump rasa proprii. Pentru tine trebuie să aibă cunoștințe de principii de creștere, tehnici de climatizare, abilități de manipulare și, într-o oarecare măsură, competențe medic veterinar. Toate aceste cunoștințe nu se ușor sau gratuit. Cu cât știi mai multe despre fiecare aspect, mai dure este de a fi învins într-un meci. Vrei fiecare avantaj atunci când concurează în acest sport, care este un alt motiv pentru care unii oameni de câine să plătească pe cineva să condiționeze, se ocupe de și / sau de a efectua toate necesitățile medicale pe cainii lor de luptă. 
Localizarea un crescator este relativ ușor, dacă sunt asociate cu o persoană în joc. Pentru există numeroase reviste "groapă" disponibile, care conțin reclame de la crescătorii în fiecare număr. Revista mai populare sau bine cunoscut este "The Sporting Dog Journal", aceasta este considerată a fi Biblia câine groapă. Există și alte reviste, cum ar fi American Joc Dog Times și The Pit Bull Cronica. Există chiar unele reviste internaționale, cum ar fi Toe linie, Pit Bull Arena și Pit Bull Review. Pentru cea mai mare parte, chiar obtinerea unui abonament la cele mai multe dintre aceste reviste aveți nevoie să cunoști pe cineva în joc și ei vor trebui să trimită o sesizare către editor sa-l ia în considerare oferindu-vă o șansă de a subscrie. Am auzit niște novici spune cum au trimis un ordin de bani $ 36.00 la Sporting Dog Journal și câteva zile mai târziu a primit aceeași ordine de bani înapoi în e-mail.Achiziționarea unui pupAcum, că v-ați decis că aveți de gând să cumpere un pui de meci stoc, ai o conexiune în joc, ai un abonament la o revista si stii ce linie genealogică ce cauți să vă achiziționați puteți acum cumpăra un pui. 
Atunci când achiziționează un pup primul si poate doar de contact cu amelioratorul va fi fie prin scrisori sau apeluri telefonice. Multi crescatori nu va răspunde scrisori, așa cum este consumatoare de timp și ar prefera foarte toate cererile să fie făcute prin telefon.Sperăm că, aveți niște eticheta și să știe ce este un ora corectă pentru a apela casa cuiva, de obicei, prime-time este decent (7: 00-10: 12). Acum, de asemenea, să ia în considerare ceea ce fus orar pe care o apelați; dacă este 09:00 PST și te sun pe cineva pe coasta de est, să fie pregătit să fie blestemat afară, apoi atârnat pe, pentru că este miezul nopții. 
Atunci când vorbesc cu un crescator pune o mulțime de inteligent, bine gândit de întrebări referitoare la câinii lui. (Unele întrebări sau declarații pe care nu ar trebui să ceară ar fi ca, cerând pentru numărul de telefon al cuiva care l-au bătut, în încercarea de a cumpăra ceva de la el în schimb, sau spun Super Gnat care credeți că Ch. Jeep-ar fi învins gr. Ch. Angus). O întrebare bună ar fi să ceară referințe, oricine care a crescut caini pentru orice perioadă de timp ar trebui să aibă unele referințe. 
Cele mai multe, câine joc, crescătorii nu sunt prea preocupați cu culorile cainii lor, așa că nu suna întreba dacă are nici o culoare specifică în curtea lui. Cu atât mai mult despre acest crescători linie de caini mai încrezător că se va simți atunci când vorbesc cu tine.Când m-am suna pe cineva în ceea ce privește câinii lor, le pot spune despre Sire, baraj, părinții Grand, ceea ce acest caine a produs și așa mai departe. În cazul în care amelioratorului vorbește cu mine el poate obține sentimentul că el poate spune intreaga poveste de câini și să fie încrezători în știind că am făcut temele. 
Acum, că v-ați decis să cumpere un pui de crescătorului, el vă poate trimite o copie a pedigree puilor, unii crescatori vă va trimite o imagine de gunoi și vă permit să alegeți care pui ce vrei, iar unele vor merge chiar măsura în care să vă trimită un videoclip curtea lor.Prețul mediu al unui catel de astăzi este în jurul valorii de $ 500.00, unii merg pentru scăzut, de 250 $ și fel de mare ca $ 2500, acest lucru nu este de a spune cât este mai mare prețul, cea mai mare calitate a câine, așa cum există unele campioni mari care costa o întreg lot mai puțin de $ 100, și anume Gr. Ch. 35, care a fost achizitionat pentru $ 35. 
Acest lucru este în cazul în care se poate obține complicat, pentru tine sunt acum de gând să trimite un străin, într-un alt stat, o bucată frumos de schimbare și sperăm că va trimite catelul tau. În acest sport / de afaceri, aveți o mulțime de oameni cinstiți și unul necinstit ocazional, prin urmare, dacă nu puteți merge și fizic ridica pup sau cunosc pe cineva în această zonă care ar putea ridica puilor pentru tine, atunci trimite un US Postal ordin de plată prin poștă certificată, pentru că fiecare sunt urmărite și pot fi folosite în instanță mici pretenții. Să sperăm că, acest lucru nu va fi necesar, dar în cazul în care nu apar aveți unele dovezi a tranzacției. Dar, ai un om cinstit caine care a primit laude de mare dintr-un lot de alți bărbați câine și el te-a asigurat de achiziție. Care inițial $ 500 de ați cumpărat doar un pui, acum vine extra pentru a obține puilor la tine, ca taxa majoritatea crescători pentru transportul maritim și ladă. Lăzi trebuie să îndeplinească specificațiile Airliner lui. El, amelioratorul, apoi trebuie să îl puilor pe un plan și în cazul în care vremea este prea severă el nu poate fi în măsură să navă puilor în acea zi, din motive de siguranță a avioane nu va permite un animal să fie expediate în cazul în care devine prea cald sau prea rece, ceea ce poate duce la deces. Înainte catelul poate ajunge în avion amelioratorul trebuie să furnizeze, de asemenea, un certificat de avion de pasageri de sănătate, care are să cumpere de la un medic veterinar. Cred că până acum te-ai gândit că va trebui să plătească pentru toate aceste extra pe care le rula o suplimentare de $ 200- $ 300 km. (Unii crescători pot chiar vă taxează pentru a lua puilor la aeroport). După ce ați primit puilor de la aeroport și l-ați luat pentru a medicului veterinar, a avut le-a verificat și au primit un aviz favorabil de sănătate, puteți începe sa te bucuri de noul tău prieten. Dacă, din anumite motive, puilor ați primit nu se află în cele mai bune de sănătate sau, chiar mai rău moare, un crescator cu reputatie va fie înlocui puilor sau restituire mon ta

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

Forum » Useful information » APBT » Alegerea liniei de sange
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates