Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Friday, 09 Dec 16, 21.16.31

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | Cruzime fără margini - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Forum » Off-topic » Cruzime fără margini (Pitbull folosit în lupte, înecat de stăpân)
Cruzime fără margini
alexDate: Sunday, 18 Nov 12, 22.20.31 | Message # 1
Lieutenant general
Group: Users
Awards: 5
Status: Offline
Cadavrul unui pitbull folosit probabil în luptele de câini a fost găsit în mare, în dreptul staţiunii Mamaia. Animalul avea legată de gât o piatră iar autorităţile cred că a fost omorât de stăpân după ce a pierdut o luptă.

„A fost ucis cel mai probabil de stăpânul său, nu cred că ar fi lăsat un străin să pună mâna pe el“, a declarat Ziadin Murat, reprezentantul Organizaţiei pentru Protecţia Animalelor Constanţa. Animalul a fost descoperit de nişte turişti, la capătul staţiunii Mamaia, spre Năvodari. Câinele se afla în apă, aproape de ţărm.

La faţa locului au sosit şi poliţiştii. „Are urme de muşcături pe corp, se poate să fi fost folosit la lupte de câini. I s-a legat o piatră de gât şi a fost lăsat să moară. Dacă îl vom găsi pe stăpânul său riscă să fie cercetat pentru cruzime împotriva unui animal“, a mai afirmat Murat.

Animalul, un pitbull în vârstă de doi ani, a fost omorât în urmă cu aproximativ o săptămână.

Attachments: 0750865.jpg(49Kb)

SasDate: Monday, 01 Apr 13, 23.22.46 | Message # 2
Lieutenant
Group: Users
Awards: 2
Status: Offline
majoritatea ce dau inapoi sunt impuscati abandonati spanzurati inecati etc.
pacat pentru ca pot fi si buni reproducatori

Forum » Forum » Off-topic » Cruzime fără margini (Pitbull folosit în lupte, înecat de stăpân)
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates