Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Tuesday, 06 Dec 16, 14.02.53

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | CAZ ŞOCANT în Brazilia! Un bărbat a fost sfâşiat de propriul - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Forum » Off-topic » CAZ ŞOCANT în Brazilia! Un bărbat a fost sfâşiat de propriul
CAZ ŞOCANT în Brazilia! Un bărbat a fost sfâşiat de propriul
LitzaDate: Wednesday, 25 Jan 12, 05.27.01 | Message # 1
Lieutenant colonel
Group: Users
Awards: 1
Status: Offline
http://www.cancan.ro/actualitate/soc/caz-socant-in-brazilia-un-barbat-a-fost-sfasiat-de-propriul-pitbull-cainele-i-a-rupt-bratul-si-l-a-lasat-pe-om-intr-o-balta-de-sange-204181. html

CE SPUNETI DESPRE ACEST VIDEO ?

Added (25 Jan 12, 4:27 AM)
---------------------------------------------
saracu om .. da singura agresivitate a pittbulu`lui fata de om .. arata km cainele era terorizat de acest individ de la sfasiat asa ... dar poate fi si un intrus in curtea unde se afla pitbulul si atunci e de inteles aceasta agresivitate

pitbullsDate: Wednesday, 25 Jan 12, 13.04.39 | Message # 2
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Bv Litza , imi place faptul ca aduci in discutie un subiect nou , sa avem ce vorbi pe forum, buna ideea.
Cat despre video , consider ca era un strain, nu era de-al curtii. M-a enervat tampitul care a filmat , ala se zbatea acolo de durere si prostu filma.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

LitzaDate: Wednesday, 25 Jan 12, 16.10.10 | Message # 3
Lieutenant colonel
aia era si parerea mea ... lumea e nebuna ... k daca chiar k adevarat ar fi fost un crescator de pitbull ar fi stiut k ii desfacea gura foarte usor k o pana de lemn

BFKnlDate: Thursday, 26 Jan 12, 19.18.36 | Message # 4
Lieutenant colonel
Awards: 0
Nu era sigur stapanul lui! Cainele si`a facut treaba! cainele nu arata a fi neingrijit sau batut ca sa putem spune ca a luat`o razna si si`a atacat stapanul!

AnkDate: Friday, 27 Jan 12, 11.10.53 | Message # 5
Lieutenant
Din cate am mai citit despre cazul asta cica persoana muscata ar fi de fapt fratele proprietarului cainelui... si nu de mult timp politia le mai confiscasera 5 caini pt k ii foloseaua pt lupte, fiind niste impatimiti ai luptelor si in plus cainii primeau suplimente sintetice in mancare pentru rezistenta in timpul luptelor ...

LitzaDate: Friday, 27 Jan 12, 17.31.03 | Message # 6
Lieutenant colonel
Ank, daca u sti mai bine cazul acesta foarte bine .. inseamna k ia facut omu ceva de la sfasiat in halul acesta ... il maltrata sau il batea si betul caine na mai suportat asa ceva ... cunosc eu caz de om kre foloseste cainii la lupte .. si cainele acela se joaca k oamenii pe strada sau k copii fara a da vreun semn de violenta ... in general el isi manifesta violenta fata de alte animele nici de cum la om

AnkDate: Friday, 27 Jan 12, 21.35.40 | Message # 7
Lieutenant
Am incercat sa aflu mai multe detalii pt k la noi in presa se publica aiurea fara documentare si cum e vorba de un pitbull automat e caz socant. Nu se intreaba nimeni ce motive a avut cainele sa sara sa muste o persoana. La mine e primul pitbull pe care il am asa k mam documentat cat am putut despre rasa, iar pitbulli atacand oamenii sunt exceptii ale rasei nu cazurile generale din cate am citit eu. Sigur cainele a avut motivele lui sa muste persoana respectiva, parerea mea. In plus ceea ce mi se pare aiurea e cum o persoana sta sa filmeze toata faza fara sa faca nimic sa opreasca cainele...

LitzaDate: Friday, 27 Jan 12, 23.37.37 | Message # 8
Lieutenant colonel
iti dai seama k un necunoscator al rasei numai cand aude de pitbull e socat ... pt k aceasta rasa a fost mediatizata aiurea finnd rasa " cainilor criminali " ... si nu este de loc asa .. acesti oameni kre comnetzeaza aiurea nu stiu kta dragoste pot oferii pitbulli .. sau k sunt in stare sa isi dea viatza pentru stapan fara a clipi o secunda

AnkDate: Saturday, 28 Jan 12, 15.56.48 | Message # 9
Lieutenant
Pai mai trebuie stiri din acestea socante, daca era vorba de orice rasa nu era nici o problema, atunci nici nu se pomenea in presa. De ce niciodata nu apare un articol cand un pitbull a facut ceva deosebit, pt k aia nu e interesant si nu se vinde. Cei care fac asemenea articole nu cunosc o boaba despre rasa pitbull. Eu cainele meu nu las da pe nimic din lume. Desi sunt destui care ma ocolesc pe strada si comenteaza k uite ala ii caine de lupta, ii caine periculos desi nu are ink nici 9 luni, dar oricum nu ma intereseaza.

LitzaDate: Saturday, 28 Jan 12, 16.12.55 | Message # 10
Lieutenant colonel
asa imi ziceau si mie ... pana sa il duc la casa l-am tinut 1 an la bloc ... si stau intr`un bloc turn k 6 scari si toti vecinii iesau k cainii lor in spatele blocului .. si cand ma vedeau pe mine k il tineam in ham si in lesa si tot imi comentau pana mam saturat si leam zis in 1 min dezleg cainlele ... nu ma intereseaza de ce ziceti voi ... sa vezi km isi luau toti cainii in brate si fugeau desi cainele meu nu era agresiv k nimik ... si mai am un vecin kre are amstaf si le dadeam drumu alergau k prostii se jucau se tavaleau si nu avea nik k cainii vecinilor ...

AnkDate: Saturday, 28 Jan 12, 16.49.41 | Message # 11
Lieutenant
Asa sunt si la mine...Imi comentau sa nu il las dezlegat k e caine periculos si sa ii pun botnita. Sa vezi cand ma plimb cu el pe strada cum isi ridica toti bichonii in brate k sa nu ii manance desi al meu da din coada de nebun si plange sa se joace cu ei. Nu ai ce face astia sunt oamenii niste ignoranti. Sa il vezi pe cainele meu "lupta" cand se intalneste cu doi copii din scara la care nu le e frica de el cum sare pe ei sa se joace si ii linge. Partenerul lui de joaca dimineata e un westie care totusi are un stapan normal si nu ii e frica ca k o sa ii manance cainele. Ar trebui sa vada ei cum a stat cainele meu periculos o noapte intreaga si a dormit cu capul pe mine pt k nu ma sinteam bine si aveam febra si nu sa miscat de langa mine toata noaptea.

LitzaDate: Saturday, 28 Jan 12, 17.10.22 | Message # 12
Lieutenant colonel
de aia nu mai poti u de ce zic vecinii si una alta .. e cainele tau esti constienta ce ai si k asta basta ... eu de al dracu cand il mai aduc pe la bloc fara lesa fara botnita nimik una alta ... sa vezi toti vecinii km fug si km se uita la mine :))))
pitbulul nu este vinovat k un stapan il face sa omoare alti caini si una alta ... el siar da si viata in ring numa sal vada pe stapan bucuros si mandru de el ... eu de exemplu am fost ieri la casa k iubita ea ... si am puso pe sanie si lam legat pe Athos sa o traga ... ii venea sa mance pamantu knd il incurajam si il felicitam .. murea de bucurie sarea in sus si in toate directie ... si cireasa de pe tort a primit un os mare k care .... a fost cel mai fericit caine cand a vazut k il rasplatesc pentru efortul depus

AnkDate: Saturday, 28 Jan 12, 17.52.37 | Message # 13
Lieutenant
Oricum nici nu se compara cu nici o rasa e clar. Un caine mai devotat stapanului nu cred k exista. Stai linistit k nu imi pasa ce zic altii. La mine se uita ciudat cand ma vad cu el pe strada, eu fata plimband un caine asa periculos:)))). Mau intrebat multi k de ce nu miam luat si eu unul mic si pufos k ala ar fi fost mai potrivit si am spus k nu am vrut si cainele asta mi se potriveste mai bine:)

bogdanuDate: Saturday, 28 Jan 12, 18.52.19 | Message # 14
Lieutenant colonel
:)) bine ai facut ank

LitzaDate: Saturday, 28 Jan 12, 19.25.09 | Message # 15
Lieutenant colonel
intradevar e ciudat ... am vazut si eu o fata k un pitbull .. mam uitat asa putin ciudat ... dar totusi e cainele perfect pentru companie .. foarte jucaus ... sociabil cu copii tot ce iti poti dori de la un caine

AnkDate: Saturday, 28 Jan 12, 20.31.41 | Message # 16
Lieutenant
Uite ce bine ne sta impreuna:))))
Unii sau obisnuit deja pt k il iau cu mine si la cumparaturi(ma asteapta cuminte) si la piata. Cui nui place iar nu imi pasa:)
Attachments: 2538396.jpg(141Kb)

pitbullsDate: Saturday, 28 Jan 12, 22.49.19 | Message # 17
Generalissimo
Intradevar , va sta foarte bine cool cool cool

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

BFKnlDate: Saturday, 28 Jan 12, 23.00.45 | Message # 18
Lieutenant colonel
F bine va sta impreuna! frumos catel! si stapana la fel!:D

AnkDate: Saturday, 28 Jan 12, 23.14.25 | Message # 19
Lieutenant
Multumim frumos de complimente biggrin

LitzaDate: Saturday, 28 Jan 12, 23.52.08 | Message # 20
Lieutenant colonel
Chiar k foarte frumos va sta impreuna biggrin
foarte frumosi biggrin

pitbullsDate: Sunday, 29 Jan 12, 00.18.35 | Message # 21
Generalissimo
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

AnkDate: Sunday, 29 Jan 12, 12.50.10 | Message # 22
Lieutenant
Multumim biggrin

BogddyDate: Tuesday, 28 Feb 12, 23.08.54 | Message # 23
Sergeant
Salut, parerea mea e ca, cum il cresti de mic asa il ai, daca il inveti agresiv asa va fi, si invers. Si sunt deacord si cu zicala "Au instinctu de vanatoare din nastrere".

Black_ThorDate: Tuesday, 29 May 12, 01.43.10 | Message # 24
Lieutenant colonel
Group: Moderator forum
Cea mai inteligenta rasa cea mai devotata stabili mintal,puternici cu o dorinta ne mai intalnita sa-si satisfaca stapanul si sa-i arate ca merita tot respectul din lume.. au multe atribute ce nu toate rasele le au la un loc
si ca tot s-a deviat de la subiectul principal eu cred ca omu' ala si-a facut-o cu mana lui... a gresit cu ceva si cainele nu l-a iertat
sau.. a fost "atzatzat" pe oameni de mic

If it ain't Pit it ain't shit!

Message edited by Black_Thor - Tuesday, 29 May 12, 01.45.51

LukianDate: Tuesday, 29 May 12, 10.27.23 | Message # 25
Lieutenant
Sau poate cainele din video nu e chiar pitbull ... pur ma refer.

Forum » Forum » Off-topic » CAZ ŞOCANT în Brazilia! Un bărbat a fost sfâşiat de propriul
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates