Comunitatea crescatorilor de pitbull si amstaff din romania

Thursday, 08 Dec 16, 07.52.28

Aţi intrat ca Guest | Grupa "Guests"Bine aţi venit Guest | RSS
Principala | sfaturi :D - Forum | Profilul meu | Înregistrare | Ieşire | Login
                                     PentruAnimale.ro                 

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Căutare · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Forum » Off-topic » sfaturi :D
sfaturi :D
MyBeastDate: Thursday, 26 Jan 12, 13.52.39 | Message # 1
Colonel
Group: Users
Awards: 4
Status: Offline
as avea nevoie de niste sfaturi de la cei care se pricep!acum 3 sapt mi am luat si eu o catelusa din rasa pitbull,acum are 2 luni si devoreaza tot prin casa,cabluri,pat,plapuma absolut tot.as vrea sa o tin undeva afara,sa i fac un culcus unde sa stea linistita dar nu sa nu pateasca ceva,sa raceasca sau mai rau...e prea mica?alta problema ar fi ca nu sta singura absolut deloc,permanent sta cineva cu ea ca altfel face in toate felurile.Inca ceva as mai vrea sa aflu,mai am si 2 pisici,gaini si tot ce se mai poate afla intr-o gospodarie,bineinteles as vrea sa se inteleaga cu ele si sa nu le manance cand o sa mai creasca,ce sa fac sa se invete si sa se inteleaga bine?va multumesc!

pitbullsDate: Thursday, 26 Jan 12, 16.45.29 | Message # 2
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
Avand 2 luni este cam mica sa stea afara, stiind ca pitbulli sunt sensibili la frig. Referitor la faptul ca distruge tot, este normal, numai cine nu a avut pitbull mic nu stie cum e, asa fac toti cand sunt mici , uni si mari fac acelasi lucru. Akira , femela mea cand era mica si statea in casa a ros, a mancat si a distrus tot ce a prins, carpe , sosete, un prosop, cabluri de la incarcatoare de tel si pc, etc. E greu sa o dezveti de aceste obiceiuri acum cat este inca mica, si cu celelalte animale incearca sa o socializezi acum cat este mica si nu are puterea sa faca "crime" prin curte.

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

AnkDate: Thursday, 26 Jan 12, 17.28.16 | Message # 3
Lieutenant
Awards: 0
Asa este cand sunt mici distrug cam tot ce le vine in cale. Poti incerca sa o tii ocupata cu oasele acelea din piele daca ii plac si o sa te ajute si cand o sa isi schimbe dintii:-). Impotriva rosului mai sunt niste spray-uri care nu functioneaza intotdeauna, eu am incercat cu al meu cand a inceput sa imi roada peretii dar nu a functionat in totalitate.... In rest multa rabdare smile

MyBeastDate: Thursday, 26 Jan 12, 20.18.32 | Message # 4
Colonel
mai am o curiozitate,ai vostrii cum se comporta cu animalele?adica daca aveti si voi alti catei,pisici etc:D.oricum va multumesc pt sfaturi,deja am inceput sa o las cu pisicile si momentan se sperie de ele

pitbullsDate: Thursday, 26 Jan 12, 20.44.29 | Message # 5
Generalissimo
Group: Administrators
Awards: 7
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin , Ai mei sunt ffff buni prieteni si nu se incaiera intre ei, despre pisici nush cum sa explic, ...................... nu mai am . biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

"Pain is temporary ... Pride is forever!! Suffer now and live the rest of your's life as a Champion!!!"

MyBeastDate: Thursday, 26 Jan 12, 20.48.55 | Message # 6
Colonel
eu mai am o catelusa asa mica,e curcitura dar e fff draguta si o am de cva timp.azi a mirosit o pe asta mica si nu s a dat la ea,astept sa vina vreme mai frumoasa sa le pot lasa mai mult sa vad cum se comporta:D

Forum » Forum » Off-topic » sfaturi :D
Page 1 of 11
Search:

Copyright pitbulls.ro © 2016 | Free games templates